Kale
Kiraz
Kültür
Genel Bilgiler
Coğrafya
Fındık
Tarihçe
Ada
 

Giresun Üniversitesi 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu kapsamında, 10 Fakülte, 3 Enstitü, 5 Yüksekokul, 11 Meslek Yüksekokulu, 7 Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Devlet Konservatuarı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İdari yönetim örgütünün başında bir genel sekreter, bir genel sekreter yardımcısı, daire başkanlıkları, hukuk müşavirliği, Rektör tarafından varlığına ihtiyaç duyulan ERASMUS, MEVLANA, Dış ilişkiler, Basın ve Halkla İlişkiler gibi ofisler ve bu birimlerde çalışan memurlardan oluşur.

Giresun Merkez Güre Yerleşkesinde Rektörlük Hizmet Binası, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Devlet Konservatuvarı ile açık spor alanları, kütüphane, iki konferans salonu, iki toplantı salonu, çok amaçlı uygulama salonu, merkezi laboratuvar, Mühendislik fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile lojmanlar, gezi alanları ve kafeterya bulunmaktadır.

Güre Yerleşkesinde, Üniversitemizin Eğitim alanı ihtiyaçlarının karşılanması için, 28.03.2013 tarihinde TOKİ tarafından başlatılan 1. ETAP 55 bin metrekare inşaatımız devam etmektedir. Yeni yapılan inşaat alanında; Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Enstitüler ve Araştırma Merkezi ile Fen Fakültesi binaları yer alacaktır.

Gazipaşa Yerleşkesi şehir merkezinde yer almaktadır. Yerleşke içinde; Fen Edebiyat Fakültesi, Giresun Meslek Yüksekokulu, İslami İlimler Fakültesi, TÖMER, misafirhane ile spor salonu, kütüphane, teknoloji salonu, kimya laboratuvarları, dinlenme ve yürüyüş alanları, kafeterya ve kantin vardır.

Nizamiye Yerleşkesi de yine şehir merkezinde yer almaktadır. Tıp Fakültesi  Morfoloji binası ve Dekanlık, Mediko Sosyal Merkezi ve Karadeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi yerleşke içinde bulunmaktadır.

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastanesi) Ek Hizmet Binamızda 04 Temmuz 2013 tarihinde Debboy Mevkiinde Giresunlulara Sağlık Hizmeti vermeye başlamıştır.

Kale/Kapu mevkiinde Rektörlük binamız, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Bölüm Başkanlıkları, Hukuk Müşavirliği ile Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü bulunmaktadır.

Yine Merkezde Yabancı Diller Yüksekokulu yer almaktadır.

Ayrıca ilçelerimizde; Piraziz’de Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bulancak’ta Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Sivil Havacılık Yüksekokulu, Keşap’ta Meslek Yüksekokulu, Espiye’de Meslek Yüksekokulu, Tirebolu’da İletişim Fakültesi ve Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu, Görele’de Sanatlar Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eynesil’de Kamil Nalbant Meslek Yüksekokulu, Dereli’de Meslek Yüksekokulu, Şebinkarahisar’da Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokuları ve Alucra’da Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu yer almaktadır.

Yeni kurulan Turizm Fakültemizde Keşap ilçemizde planlanmaktadır.

 
Giresun Üniversitesi, Giresun / TÜRKİYE • Tel  (pbx): +90 454 310 10 00 • e-posta: halklailiskiler@giresun.edu.tr